11.03.2018 „Moje dziecko ma wadę serca” literatura.

Już od jakiegoś czasu studjujemy wszystkie cenne materiały dotyczące wady serduszka Księżniczki. Dotychczas choroba serduszka i szerokopojęta kardiologia spotykała nas w środkach masowego przekazu lub na rozwieszanych plakatach. Poza tym nic nie wiedzieliśmy na ten temat.

dav

Życie pisze różne scenariusze. Nam w 2018 napisało całkiem nowy niespodziewany rozdział życia rodzinnego. Każdy ma jakieś marzenia i plany na najbliższe miesiące, lata. Nasze się zaczynają rano a kończą się wieczór . Te  marzenia pragniemy aby powtarzały się w nieskończoność niczym film o dniu świstaka 😁 Ta historia z filmu  nabiera dla nas nowego znaczenia.

Jest jedna pozycja w świecie literatury o której słyszeliśmy już dawno. O której warto wspomnieć i wam polecić. Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak dla każdego rodzica może być ta książka cenna.  Informacje znalezione w sieci są szczątkowe i dotyczą szerokopojętych wad serca i upraszaczają temat. Sprowadzają go do kilku bardziej znanych nazw. Ciągle porównywanie wad dzieci innych rodzicow  prowadzić może do paranoi. Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej skomplikowana i wymagająca od rodzica szerszego spojrzenia i szczegółowych informacji o chorobie swojego dziecka. Wiedza w tego typie schorzeniu jest bardzo ważna i może uratować pociechę zanim zdąży się znaleźć w szpitalu. Dla wszystkich rodziców borykajacych się z podobnymi problemami polecamy książkę jednego z  najwybitniejszych kardiochirurgow  dziecięcych Edwarda Malca wraz z innymi wybitnymi lekarzami różnych specjalności.
Książka to kompendium wiedzy, która rodzice powinni przyswoic. Często jest tak, że niepotrzebnie zawraca się głowę lekarzowi w szpitalu prowadząc tym samym do jego niepotrzebnej  flustracji. (z powodu braku podstawowej wiedzy rodziców i pytań niskich lotów na jakie lekarze nie są już w stanie odpowiadać miliardowy raz). Książka dokładnie różnicuje choroby serca i opisuje w zasadzie większość rzeczy, które rodzic potrzebuje wiedzieć od początku, aż do pobytu dziecka w domu. Sięga nawet do dalszego życia w późniejszym wieku. Opisuje również zadania postawione kardiochirurgii i jej przyszłość. Nie warto zbyt zagłębiać się w fora. Nie warto porównywać z pozoru podobnych wad u dzieci. Każde jest inne i każdy organizm inaczej sobie radzi w pewnych sytuacjach. Można zwariować od nadmiaru informacji zwłaszcza nie fachowej powielanej jak głuchy telefon wiedzy.

dav

Powyższa książka to na obecną chwilę  najlepsze co każdy może potrzebować. Wiedza została zebrana w jednym miejscu. To najbardziej rzetelna i aktualna baza. Polecamy innym aby nie tracić czasu na niesprawdzone informacje  a cieszyć się życiem ze swoim dzieckiem.

dav

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *