730 dni miłości II Urodziny Ewelinki
15 Maja 2020 obchodziliśmy radosne i najpiękniejsze święto jakim obdarzyła...


15 Maja 2020 obchodziliśmy radosne i najpiękniejsze święto jakim obdarzyła nas córka. Wciąż pamiętamy jak wiele trudów przeszliśmy. Nowe sytuacje nauczyły nas prawdziwie kochać … dziś po zawiłych ścieżkach, jesteśmy wspólnie razem i cieszymy się swoją obecnością. Miłość nie zna granic i tak właśnie kochamy naszą córkę . Gorzkie  łzy szczęścia spływające po naszych policzkach w ciężkich momentach drogi, są mniej słone. Po ciężkich i krętych szlakach szlak stał się jakby lżejszy. Ukryci przed groźnym światem kochamy i chronimy się w czterech kątach. Otaczająca nas przyroda nie pozwala cieszyć się pięknem w pełnej krasie odzienia jakie przybrała na wiosnę .
To już drugi rok jak Ewelinka może cieszyć się życiem będąc wśród nas … W tym czasie przeszliśmy sytuacje wcześniej nam nie wyobrażalne… Uczymy się żyć z Ewelinką i jej chorobą. Od pewnego czasu choroba pozwala nam odpocząć w domowym ognisku, choć wiemy jak bardzo zdradliwa i podstępna może być w tych najmniej nieoczekiwanych momentach. Nie, nie wyzdrowieje … Nie, wada serca nie zniknie… Tak, jest stabilnie i nie cofamy się wstecz- teraz. Jesteśmy przed trzecią wielogodzinną operacją na otwartym serduszku. Trwamy aby obecny stan zdrowia był jak najdłużej na zadowalającym poziomie by móc dotrwać do kolejnego etapu naszej drogi. Mamy jedną nazwę HLHS , hipoplazja lewego serca, serce jednokomorowe . Oznacza to, że podczas okresu prenatalnego wydarzyły się rzeczy, które miały wpływ na brak rozwoju jednej komory serduszka odpowiadającej za natlenienie połowy ciała. Medycyna nie zna przyczyn tego zjawiska. Jest kilka prób wyjaśnień ale to tylko przypuszczenia.


Los dał nam najukochańszą córkę jaka mogliśmy sobie wymarzyć. Jesteśmy zakochani w Ewelince , jej charakterze , stylu bycia , delikatności i dziecięcej dziewczęcej kobiecości. Obdarza nas uśmiechem cały dzień nie roniąc łez przeznaczenia. Ewelina jest niezwykle inteligentna, żądna wiedzy i świata. Zaczyna mówić choć na tym etapie rozwoju więcej rozumie niż umie powiedzieć 😉 Obecna sytuacja z wirusem jaka spotkała glob i nasze najbliższe otoczenie nie pozwala nam w pełni cieszyć się światem zewnętrznym. Jesteśmy pewni i lekarze również , że Ewelinka nie może zetknąć się z panującym wirusem.

Staramy się strzec naszego aniołka ja jak to tylko możliwe- dopóki otoczenie nie będzie wolne od zagrożeń. Bardzo się o to boimy i dziękujemy wszystkim, że to rozumieją i ułatwiają nam funkcjonowanie w obecnej sytuacji. Urodziny to kolejny rok naszej córki. To kolejny krok do kolejnego wydarzenia ważnego dla jej dalszego zdrowia. Trudy i zdarzenia jakie nas spotkały jeszcze bardziej uświadamiają nam jak zdrowie, rodzina i inni ludzie są ważni. Nasza droga jest długa i taka będzie-niewątpliwie. Cieszymy się i kochamy-ukrywając w naszych czterech kątach skarb przed okrutnym wirusem.

Dziękujemy, że dalej wszyscy są z naszym dzieckiem. Nie ustajemy w planowaniu następnych projektów aby ciągle dążyć do celu.

W związku z tym juz niedługo będziemy mogli wszyscy uczestniczyć w warsztatach ZUMBY online dedykowanych dla Ewelinki. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej aktywności indywidualnie zdalnie w domu . Niebawem zamieścimy szczegóły i zachęcamy do wzięcia udziału i zaangażowania jak najwięcej swoich przyjaciół i znajomych !!! Patronem i prowadzącym będzie firma SOCA. Polecamy już teraz.

About Author
admin