11.03.2018 „Moje dziecko ma wadę serca” literatura.
Już od jakiegoś czasu studiujemy wszystkie cenne materiały dotyczące wady...

Już od jakiegoś czasu studiujemy wszystkie cenne materiały dotyczące wady serduszka Księżniczki.

Dotychczas choroba serduszka i szeroko pojęta kardiologia spotykała nas w środkach masowego przekazu lub na rozwieszanych plakatach. Poza tym nic nie wiedzieliśmy na ten temat.

Życie pisze różne scenariusze. Nam w 2018 napisało całkiem nowy niespodziewany rozdział życia rodzinnego. Każdy ma jakieś marzenia i plany na najbliższe miesiące, lata. Nasze się zaczynają rano a kończą się wieczór . Te  marzenia pragniemy aby powtarzały się w nieskończoność niczym film o dniu świstaka ?Ta historia z filmu  nabiera dla nas nowego znaczenia.

Jest jedna pozycja w świecie literatury o której słyszeliśmy już dawno. O której warto wspomnieć i wam polecić. Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak dla każdego rodzica może być ta książka cenna.  Informacje znalezione w sieci są szczątkowe i dotyczą szeroko pojętych wad serca i upraszczają temat. Sprowadzają go do kilku bardziej znanych nazw. Ciągle porównywanie wad dzieci innych rodziców  prowadzić może do paranoi. Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej skomplikowana i wymagająca od rodzica szerszego spojrzenia i szczegółowych informacji o chorobie swojego dziecka. Wiedza w tego typie schorzeniu jest bardzo ważna i może uratować pociechę zanim zdąży się znaleźć w szpitalu. Dla wszystkich rodziców borykających się z podobnymi problemami polecamy książkę jednego z  najwybitniejszych kardiochirurgów  dziecięcych Edwarda Malca wraz z innymi wybitnymi lekarzami różnych specjalności.
Książka to kompendium wiedzy, która rodzice powinni przyswoić. Często jest tak, że niepotrzebnie zawraca się głowę lekarzowi w szpitalu prowadząc tym samym do jego niepotrzebnej  frustracji. (z powodu braku podstawowej wiedzy rodziców i pytań niskich lotów na jakie lekarze nie są już w stanie odpowiadać miliardowy raz). Książka dokładnie różnicuje choroby serca i opisuje w zasadzie większość rzeczy, które rodzic potrzebuje wiedzieć od początku, aż do pobytu dziecka w domu. Sięga nawet do dalszego życia w późniejszym wieku. Opisuje również zadania postawione kardiochirurgii i jej przyszłość. Nie warto zbyt zagłębiać się w fora. Nie warto porównywać z pozoru podobnych wad u dzieci. Każde jest inne i każdy organizm inaczej sobie radzi w pewnych sytuacjach. Można zwariować od nadmiaru informacji zwłaszcza nie fachowej powielanej jak głuchy telefon wiedzy.

Powyższa książka to na obecną chwilę  najlepsze co każdy może potrzebować. Wiedza została zebrana w jednym miejscu. To najbardziej rzetelna i aktualna baza. 

Polecamy innym aby nie tracić czasu na niesprawdzone informacje z internetu na forach a cieszyć się życiem ze swoim dzieckiem.

About Author
admin

Leave a Comment

Name*
Email*
Website